Vyhledávání

Heureka

Chytré fitness hodinky METABO

SENATOR SEN5940580K dílenský montážní vozík

ESSOX

Shop Roku 2015 - VÍTĚZ

Platební brána GoPay

RainBird

Facebook

HECHT 1420 2 in 1 kombinovaný elektrický vertikutátor - provzdušňovač trávníků

1.999 Kč
1.652,10 Kč bez DPH

Dostupnost:

skladem u dodavatele

Výrobce:

HECHT

Kód:

31990

HECHT 1420 2 in 1 kombinovaný elektrický vertikutátor - provzdušňovač trávníků

Nožový a drátkový vertikutátor - provzdušňovač trávníků HECHT 1420 2 in 1

Popis produktu elektrický vertikutátor HECHT 1420 2 in 1:

Provzdušňovač HECHT 1420 2 v 1 je elektrický vertikutátor s příkonem 1500 W. Vzhledem ke svému záběru o šířce32 cm je vhodný spíše pro menší a střední zahrady do velikosti plochy 800 m2. Tento kombinovaný provzdušňovač je vybaven 16 noži z kvalitní oceli a dále válcem s ocelovými drátky. Hloubka vertikutace je nastavitelá v 6-ti stupních.
Šasi vertikutátoru je zhotoveno z odolného plastu, což napomáhá zachování jeho nízké hmotnosti, která je pouze 7,9 kg. K provzdušňovači je také dodáván koš o objemu 35 l zhotovený z omyvatelné a odolné textilie. Výhodou takového koše je skladnost a přehled o stavu naplnění koše. Díky svým malým rozměrům a snadno rozebíratelné rukojeti je možné vertikutátor HECHT 1420 snadno složit a uložit, či přenést na jiné požadované místo.

Díky elektrickému motoru je u tohoto stroje vyžadována pouze minimální údržba. Samozřejmostí jsou pak zabudované bezpečnostní prvky, jako bezpečnostní spínač či odlehčovač pnutí kabelu umístěný na rukojeti.

Parametry produktu elektrický vertikutátor HECHT 1420 2 in 1:

  • Příkon: 1500 W
  • Doporučená plocha: 800 m2
  • Hmotnost: 7,9 kg
  • Motor: Elektrický 230 V/ 50 Hz
  • Objem koše: 35 l
  • Pracovní záběr: 32 cm
  • Provedení šasi: Plast
  • Počet nožů: 16
  • Rozměry balení: 525 x 425 x 308 mm

Zdravý trávník potřebuje ke svému růstu dostatek živin, vzduchu, vody a slunečního světla. Při pravidelném sekání se do trávníku ovšem dostávají zbytky trávy, které mohou vytvářet tlením nepropustnou vrstvu. Tato vrstva nejen že brání přístupu vzduchu a živin do země, zároveň je ideální pro růst hub a plísní, které nejsou pro zdravý a pěkný trávník žádoucí. Proto je vhodné čas od času trávník prořezat a provzdušnit.
Prořezávání (vertikutace) se doporučuje provádět 2x ročně, poprvé na jaře, podruhé v podzimním období. Prořezávací válec z trávníku odstraní travní plsť, zbytky rostlin a plevele a prořeže vrchní vrstvu zeminy. Tím se zlepší příjem živin, vláhy a vzduchu a podpoří se tím hlubší prokořenění travin. Zároveň dochází k prořezání travních výběžků, čímž se podpoří tvorba nových výhonků a trávník tak houstne a zmlazuje se.
Provzdušňování se doporučuje provádět po zbytek sezóny. Šetrně rozruší zhutnělou půdu, z trávy vyčeše zbytky po sečení a jiné nečistoty, tím odstraní neprostupný krunýř stařiny a zlepší výměnu půdních plynů a příjem vláhy.

Druh motoru:

Elektrický

Příkon:

1500 W

Doporučená plocha:

800 m2

Hmotnost:

7,9 kg

Objem sběrného koše:

35 l

Šasi:

Plastové

Šířka záběru:

32 cm

Nastavení hloubky záběru:

6 stupňů

Počet nožů:

16

Nový příspěvek





Výběr souvisejících produktů

Výběr podobných produktů

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Tyto informace jsou sdíleny se společností Google. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.