Vyhledávání

Heureka

Chytré fitness hodinky METABO

SENATOR SEN5940580K dílenský montážní vozík

ESSOX

Shop Roku 2015 - VÍTĚZ

Platební brána GoPay

RainBird

Facebook

HECHT 5533 SWE 5in1 motorová tříkolová sekačka s pojezdem a el. startem

Běžná prodejní cena:

10.990 Kč

Ušetříte:

1.000 Kč

Lze na splátky:

ano

-9 %

9.990 Kč
8.256,20 Kč bez DPH

Cena v kamenné prodejně: 10.990 Kč

Essox - nákup na splátky

Dostupnost:

skladem u dodavatele

Výrobce:

HECHT

Kód:

29308

HECHT 5533 SWE 5in1 motorová tříkolová sekačka s pojezdem a el. startem

Motorová benzínová sekačka trojkolová HECHT 5533 SWE 5in1 s pojezdem a startérem

Popis trojkolové motorové sekačky HECHT 5533 SWE 5in1:

Benzínová trojkolová sekačka HECHT 5533 SWE 5in1 je skvěle vybavená motorová sekačka s pojezdem určená především do členitých zahrad se spoustou překážek. Pření kolo umožní snadnou manipulaci a objíždění překážek jako jsou různé záhony, keře, architektonické prvky a podobně. Pokud potřebujete posekat větší plochu bez překážek, pření kolo je možné pákou na madle zablokovat v rovné poloze, sekačka pak perfektně drží stopu a její použití je prakticky totožné s použitím běžné sekačky.

Tříkolová sekačka HECHT 5533 SWE 5v1 je poháněna osvědčeným HECHT OHV motorem o obsahu 173 cm3 o výkonu 6 HP s kroutícím momentem 10Nm/2600ot.min-1. Motor tak vyvine dostatek síly jak pro samotné sečení, tak pro pojezd rychlostí cca 3,6 km/h. Stabilní a pevné kovové šasi je opatřeno otvorem se záslepkou pro boční výhoz. Součástí dodávky je i kryt bočního výhozu, který umožní sekat trávu v režimu bočního výhozu. Díky tomu je možné sekat i lehce přerostlou trávu, aniž by se sekačka hltila a obsluha šlapala v posekané trávě.

Model sekačky HECHT 5533 SWE je navíc vybaven elektrickým startérem, díky kterému je sekačka vhodná i pro seniory a ženy, které mohou mít problém se startováním pomocí táhla. Nicméně i možnost manuálního startování zůstala u sekačky zachována. Elektrický startér je napájen z 12V akumulátoru, který je umístěn v panelu na madle sekačky. Startování je prováděno pomocí tlačítka na madle. Tlačítko je možno snadno vyjmout a uschovat, aby se předešlo nechtěnému nastartování například dětmi. Společně se sekačkou je dodávána i nabíječka akumulátoru.

V normálním režimu je posekaná tráva sbírána do 60 l textilního koše. Koš je vybaven aerodynamickou klapkou pro jednoduchou kontrolu stavu jeho naplnění. Výška zdvihu zadních kol se provádí standardně centrální pákou, přední kolo je nutné nastavit samostatně promocí hvězdicového šroubu. Výška zdvihu je od 25 do 75 mm. Pohodlné polstrované madlo lze díky rychloupínání snadno složit pro uskladnění, nebo přepravu sekačky a je zároveň výškově nastavitelné.
Další alternativou možnosti sečení je tzv. mulčování. Mulčovací sada, která je v ceně sekačky zaslepí vyhazovací otvor šasi do koše a díky speciální konstrukci nože pak dochází k drobnému posekání trávy. Tyto zbytky pak propadnou ke kořenům trávníku, kde tlejí a slouží jako přirozené hnojivo. Zajímavostí je, že tento mulč nezanese trávu plstí, naopak ji chrání před ztrátou vlhkosti čímž podpoří její zdravý růst.

Výkonný motor s obsahem 173cm3 a krouticím momentem 10Nm/2600ot.min-1je potřeba pro dostatečné zajištění kvalitního sečení, sběru a pojezdu. Při výběru sekaček se záběrem 50 - 53cm si dejte pozor na sekačky se slabým motorem 139-140 cm3 a kroutícím momentem okolo 7 Nm/2600ot.min-1, kde při vyšší nebo husté trávě výkon a kroutící moment motoru může chybět, a sekačka pak zdaleka nedosahuje potřebného výkonu. Někteří výrobci tento handicap maskují tím, že neuvádí skutečný obsah motoru.

Konstrukce sekačky se třemi koly, jakkoli je na první pohled neobvyklá, oproti sekačkám s běžnou konstrukcí, umožní tomuto stroji dokonalou ovladatelnost. Přední kolo pokud je odblokované pro zatáčení, umožní perfektní vedení sekačky okolo překážek. Pokud máte v zahradě okrasné keře, stromy, jezírka, záhonky a další prvky, s běžnou sekačkou se jim budete vyhýbat jen velice obtížně. S "třikolkou" je objedete bez sebemenší námahy. Kopírovat například oblou hranu kulatého bazénu je hračka.
Narozdíl od 3-kolých kočárků, které díky vysoko položenému těžišti mohou být nestabilní, je sekačka v tomto provedení naopak velice stabilní. Těžiště sekačky je položeno nízko, těsně před zadními koly, a proto je  prakticky nemožné 3-kolou sekačku při použití na zahradě převrhnout. Stabilita je plně srovnatelná se 4-kolými sekačkami. Další výhodou tohoto provedení je, že v kterémkoli okamžiku mají všechna 3 kola kontakt se zemí. Hmotnost sekačky je tak neustále rovnoměrně rozložena a šasi je tak v porovnání se 4-kolými sekačkami o poznání méně namáháno. Toto samozřejmě pozitivně ovlivní životnost šasi i celé sekačky. Aretace předního kola se provádí pohodlně pákou z místa obsluhy sekačky.

https://storage.nako.cz/movies/Bannery/Trikolove_sekacky.jpg

Parametry motorové tříkolové sekačky s pojezdem HECHT 5533 SWE 5in1:

 • Pracovní záběr: 51 cm
 • Objem koše: 60 l
 • Hmotnost: 43,3 kg
 • Obsah motoru: 173 cm3
 • Výkon: 6 HP
 • Výška zdvihu: 25 - 75 mm
 • Baterie: DC 12 V, 4.5Ah
 • Kola na kuličkových ložiscích
 • Mulčování
 • Centrální nastavení výšky
 • Nastavení výšky rukojeti
 • Pojezd
 • Provedení šasi: Ocel
 • Typ pohonu: Spalovací benzínový motor
 • Průměr kol přední/ zadní (palce): 8/11
 • Startování: Elektrické a manuální
 • Zadní i boční výhoz posekané trávy

Výrobce motoru:

HECHT

Pojezd:

ano

Mulčování:

ano

Boční výhoz:

ano

Šířka záběru:

51 cm

Objem motoru:

176 cm3

Výkon motoru:

6 HP

Objem sběrného koše:

60 l

Nastavení výšky sečení:

25 - 75 mm

Šasi:

Ocelové

Startování:

Manuální

Hmotnost:

39,2 kg

Nastavení výšky rukojeti:

ano

Systém čištění prac. prostoru:

ne

Edge Cuting:

ano

Centrální stavění výšky sečení:

ano

Počet rychlostí pojezdu:

1

Nový příspěvek

Výběr souvisejících produktů

Výběr podobných produktů

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Tyto informace jsou sdíleny se společností Google. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.