Vyhledávání

Heureka

SENATOR SEN5940580K dílenský montážní vozík

ESSOX

Shop Roku 2015 - VÍTĚZ

Platební brána GoPay

RainBird

Facebook

HECHT 1421 2 in 1 elektrický vertikutátor / provzdušňovač trávníků

Zboží není určeno k prodeji

Dostupnost:

nedostupné

Výrobce:

HECHT

Kód:

14449

Elektrický vertikutátor a provzdušňovač trávníků HECHT 1421 2 in 1

Elektrický vertikutátor a provzdušňovač trávníků HECHT 1421 2 in 1

Popis produktu elektrický vertikutátor HECHT 1421 2 in 1:
Zdravý trávník potřebuje ke svému růstu dostatek živin, vzduchu, vody a slunečního světla. Při pravidelném sekání se do trávníku ovšem dostávají zbytky trávy, které mohou vytvářet tlením nepropustnou vrstvu. Tato vrstva nejen že brání přístupu vzduchu a živin do země, zároveň je ideální pro růst hub a plísní, které nejsou pro zdravý a pěkný trávník žádoucí. Proto je vhodné čas od času trávník prořezat a provzdušnit.

Prořezávání (vertikutace) se doporučuje provádět 2x ročně, poprvé na jaře, podruhé v podzimním období. Prořezávací válec z trávníku odstraní travní plsť, zbytky rostlin a plevele a prořeže vrchní vrstvu zeminy. Tím se zlepší příjem živin, vláhy a vzduchu a podpoří se tím hlubší prokořenění travin. Zároveň dochází k prořezání travních výběžků, čímž se podpoří tvorba nových výhonků a trávník tak houstne a zmlazuje se.

Provzdušňování se doporučuje provádět po zbytek sezóny. Šetrně rozruší zhutnělou půdu, z trávy vyčeše zbytky po sečení a jiné nečistoty, tím odstraní neprostupný krunýř stařiny a zlepší výměnu půdních plynů a příjem vláhy.

Provzdušňovač HECHT 1421 2 v 1 je elektrický vertikutátor s příkonem 1400 W. Vzhledem ke svému záběru o šířce32 cm je vhodný spíše pro menší a střední zahrady do velikosti plochy 800 m2. Tento kombinovaný provzdušňovač je vybaven 20 noži z kvalitní oceli a dále válcem s ocelovými drátky. Nastavení hloubky se provádí velice jednoduše pomocí posuvného voliče na čelní straně vertikutátoru od -10 do +5 mm.

Šasi vertikutátoru je zhotoveno z odolného plastu, což napomáhá zachování jeho nízké hmotnosti, která je pouze 9 kg. K provzdušňovači je také dodáván koš o objemu 35 l zhotovený z omyvatelné a odolné textilie. Výhodou takového koše je skladnost a přehled o stavu naplnění koše. Díky svým malým rozměrům a snadno rozebíratelné rukojeti je možné HECHT 1421 snadno složit a uložit, či přenést na jiné požadované místo.

Díky elektrickému motoru je u tohoto stroje vyžadována pouze minimální údržba. Samozřejmostí jsou pak zabudované bezpečnostní prvky, jako bezpečnostní spínač či odlehčovač pnutí kabelu umístěný na rukojeti.

Parametry produktu elektrický vertikutátor HECHT 1421 2 in 1:
Příkon: 1400 W
Doporučená plocha: 800 m2
Hmotnost: 9 kg
Motor: Elektrický 230 V/ 50 Hz
Objem koše: 35 l
Pracovní záběr: 32 cm
Provedení šasi: Plast
Počet nožů: 20
Nastavení výšky: -5 až +10

Druh motoru:

Elektrický

Příkon:

1400 W

Doporučená plocha:

800 m2

Hmotnost:

9 kg

Objem sběrného koše:

35 l

Šasi:

Plastové

Šířka záběru:

32 cm

Nastavení hloubky záběru:

plynule

Počet nožů:

20

Nový příspěvek

Výběr podobných produktů

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Tyto informace jsou sdíleny se společností Google. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.