Vyhledávání

Heureka

SENATOR SEN5940580K dílenský montážní vozík

ESSOX

Shop Roku 2015 - VÍTĚZ

NAREX - autorizovaný prodejce

RainBird

Platební brána GoPay

Facebook

Foukače listí

Foukače listí

Na první pohled se může zdát, že foukače listí jsou více méně nadbytečný stroje, které by ve Vaší výbavě nenašli uplatnění. Mnoho generací před námi si přece vystačilo s hráběmi. Dnešní moderní doba je však stále rychlejší a proto bychom měli se svým časem hospodařit moudře. Foukače listí jsou šikovnými pomocníky, kteří nám nějaký ten čas ušetří.

Používání foukačů však nepřináší pouze úsporu času. Foukače také práci odvedou pohodlněji, lépe a mnohdy i šetrněji než tradiční ruční práce.  Je-li zahrada členitá, máte-li na ní např. skalku nebo více okrasných keřů, mezi kterými se spadané listí těžko uklízí, je foukač listí to pravé pro Vás. Název tohoto zahradního stroje sice navozuje dojem jednoúčelovosti, můžete jej však použít nejen na listí, ale i na zbytky posekané trávy, kůry, větviček a jiného zahradního odpadu. Své uplatnění nalezne i v zimě, kdy s ním pohodlně odfoukáte čerstvě napadaný prašan před domem nebo garáží.

Proč samostatný foukač?

Na trhu jsou kombinované stroje, kdy součástí foukače je také vysavač. Tyto zahradní stroje umožní nejen nafoukání listí na hromadu, ale přináší také možnost listí vysát do vaku. Tyto stroje však bývají někdy i výrazně těžší a rozměrnější než samotné foukače, významně zvyšuje náročnost práce. Samotné foukače oproti tomu bývají ergonomičtější a práce s nimi pak také příjemnější. Pokud tedy, např. vzhledem k objemu listí na Vaší zahradě, neuvažujete o jeho vysávání, ale jde Vám pouze o to, listí dostat na jedno místo, je určitě praktičtější zvolit samostatné foukače listí.

Při výběru vhodného foukače je určitě důležité zodpovědět si otázku, jaký zvolit druh pohonu.


V současnosti se stále více rozmáhají foukače akumulátorové. Ty jsou obvykle příjemně lehké, umožňují neomezený svobodný pohyb po zahradě, péče o ně je minimální a moderní akumulátory zároveň garantují dlouhou životnost i výdrž na jedno nabití. Chytří výrobci navíc vyrábí univerzální systém akumulátorů, díky čemuž můžete jednu baterii použít pro více zahradních akumulátorových strojů.

Benzínové foukače listí


Benzínové foukače listí jsou obvykle poháněny dvoutaktním motorem, který je jednoduše lehký. Benzínový motor poskytuje dostatečný výkon pro úklid spadaného listí, pilin, jehličí, zbytků posekané trávy apod. Benzínový motor je u foukačů listí výhodný svou mobilitou a připraveností k práci. Pokud se rozhodnete pro foukač listí s benzínovým motorem, musíte myslet na to, že jeho startování je náročnější než u elektrických strojů.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Tyto informace jsou sdíleny se společností Google. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.